Blizny i rozstępy to uszkodzenia, które w mniejszym lub większym stopniu szpecą obraz skóry. Blizna to zmiana skórna tworząca się w miejscu urazu mechanicznego lub oparzenia. Powstaje z tkanki łącznej włóknistej w procesie gojenia się zastępując uszkodzoną tkankę. Rozstępy to wrzecionowate pasma pojawiające się najczęściej na pośladkach, brzuchu, udach i piersiach. Powstają na poziomie skóry właściwej i naskórka w wyniku uszkodzenia komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny. Istnieją dwa podstawowe mechanizmy powstawania rozstępów: zaburzenia hormonalne oraz mechaniczne uszkodzenia w wyniku znacznego przyrostu masy ciała.
- jeśli masz rozstępy lub blizny, których chcesz sie pozbyć
- profilaktycznie, aby uchronić się przed powstaniem rozstępów
- gdy chcesz wzmocnić i uelastycznić skórę
- usunięcie lub zmniejszenie niedoskonałości skóry
- wygładzenie, uelastycznienie i wzmocnienie skóry
- odżywienie, regenerację i energizację tkanek
- odnowienie włókien kolagenowych i elastynowych
Resurfacing skóry laserami frakcyjnymi to najlepszy sposób na usuwanie blizn, rozstępów i uszkodzeń skóry. Resurfacing nieablacyjny nie niszczy, a stymuluje głębsze warstwy skóry do przebudowy bez uszkodzenia wierzchniej warstwy naskórka. Lasery ablacyjne uszkadzają powierzchniową warstwę skóry, co stymuluje naturalny proces jej gojenia i wymaga dłuższego okresu rekonwalescencji.
Bezinwazyjny laser nieablacyjny nie powoduje zniszczenia zewnętrznych warstw skóry. Unikalny system punktowego nagrzewania skóry powoduje „zogniskowane” oddziaływanie na głębsze warstwy skóry (głębokość 2,5 mm), czyli dokładnie w obszarze, w którym powinna wystąpić stymulacja kolagenu. Okres rekonwalescencji jest maksymalnie krótki.
Ablacyjny laser frakcyjny, w przeciwieństwie do nieablacyjnego, oddziałuje i wewnątrz skóry, i na jej powierzchni, dzięki czemu działa skutecznie na nawet bardzo widoczne i nieestetyczne blizny. Laser frakcyjny ablacyjny jest zdecydowanie mocniejszy i bardziej inwazyjny niż nieablacyjny.
Laser hybrydowy Alma Hybrid OScar umożliwia wyjątkową obróbkę frakcyjną dzięki zastosowaniu obu technologii. Ablacyjny laser CO2 odparowuje tkankę i tworzy ablacyjne mikrostrefy ze skoagulowanymi brzegami. Laser nieablacyjny tworzy głęboko skoagulowane strefy mikrotermalne w skórze właściwej. To połączenie skutkuje głęboką regeneracją tkanki, syntezą nowego kolagenu, przebudową macierzy zewnątrzkomórkowej oraz przemodelowaniem blizny wraz z powierzchniowym przywróceniem struktury i kolorytu skóry. To najskuteczniejsza metoda leczenia wszystkich rodzajów blizn, od trądziku, przez urazy, aż po blizny chirurgiczne.
Obszar, na którym został wykonany zabieg, zawiera punkty nagrzane (zniszczony kolagen) i nienagrzane. Odległość między nimi wynosi od 1 do 2 mm. Fragmenty zdrowej tkanki pomiędzy zniszczonymi punktami powodują przyśpieszenie procesu regeneracji. Dzięki temu następuje stymulacja tworzenia nowego kolagenu w miejscach uszkodzenia, a tym samym redukcja zmarszczek lub blizn oraz ujędrnienie skóry.
Mezoterapia mikroigłowa Dermapen 4.0, ze względu na intensywne działanie regenerujące, to skuteczna terapia wszelkiego rodzaju blizn, w tym blizn potrądzikowych, pozapalnych, pooperacyjnych, pooparzeniowych oraz rozstępów.
Urządzenie Dermapen to system pulsujących igieł, który wykonuje w skórze pionowe mikrootwory o głębokości od 0,5 mm do 2,5 mm (regulowana), co uruchamia naturalne procesy regeneracyjne prowadzące do remodelingu tkanki bliznowatej. Zabieg pobudza odbudowę uszkodzonej skóry. Zachodzące procesy powodują, że organizm jakby od wewnątrz wytwarza nową skórę, która zastępuje bliznę, dzieki czemu przerosłe blizny ulegają znacznemu spłaszczeniu i zmiękczeniu.
Jak działa Dermapen na blizny?
Kwintesencją działania Dermapen® jest wykorzystanie naturalnych zdolności organizmu do samoleczenia oraz przebudowy tkanek. Zabieg polega na wykonaniu kilku tysięcy specjalnych mikronakłuć. Powstałe mikrourazy prowadzą do regeneracji skóry. Dochodzi do pobudzenia fibroblastów (poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego) oraz produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych dzięki czemu poprawia się gęstości i elastyczności skóry,
Jednocześnie podczas zabiegu wprowadzane są preparaty o właściwościach nawilżających, odżywczych, napinających. Dzieje się tak dlatego, że dzięki zastosowaniu mikronakłuć w skórze tworzą się setki mikrokanalików, co przełamuje barierę naskórkową, umożliwiając przedostanie się składników aktywnych do głębszych warstw skóry. Podczas zabiegu mikronakłuwania absorpcja ta zwiększa się nawet 1000 razy. Dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej zapewnia dodatkową stymulację fibroblastów.
Ilość zalecanych zabiegów Dermapen zależy od kondycji skóry i blizny. Aby osiągnąć zauważalną poprawę stanu skóry konieczne jest w większości przypadków wykonanie więcej niż jednego zabiegu. Przy bliznach zaleca się 6-8 zabiegów w odstępach 2-4 tygodni.
Mezoterapia Igłowa polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu substancji leczniczych lub preparatów mających zregenerować i zrewitalizować skórę oraz poprawić jej wygląd.
Zabieg mezoterapii w usuwaniu rozstępów polega na stosunkowo gęstym śródskórnym podawaniu małych dawek substancji odżywczych na brzegach istniejących zmian. Powoduje to bardzo skuteczne i głębokie nawilżenie oraz odżywienie skóry. Uzupełnienie niedoborów kwasu hialuronowego, witamin, minerałów śladowych oraz kompleksu DMAE stymuluje fibroblasty (komórki skóry) do produkcji nowych włókien kolagenowych, co zwiększa jej napięcie, gęstość i elastyczność. Powoduje to stopniowe gojenie się rozstępów.
Wykonanie serii zabiegów mezoterapii igłowej skutkuje nie tylko poprawą strukturalną, ale i funkcjonalną skóry. Jej rezultatem jest m.in. pogrubienie naskórka oraz poprawa jego funkcji.
Mezoterapię wykonuje się zwykle w cyklach, które są dobierane w zależności od potrzeb pacjenta. Można ją stosować we wszystkich miejscach, w których pojawiły się rozstępy.
Karboksyterapia jest jedyną z najskuteczniejszych terapii skutecznych w walce zarówno ze starymi, jak i nowymi rozstępami, która przynosi widoczną poprawę skóry, bez względu na jej kolor i odcień.
Dzięki karboksyterapii usprawniamy proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych, co przekłada się na znaczną poprawę skóry. Proces ten wywołuje sprawniejszą pigmentację skóry, co w efekcie przyciemnia kolor rozstępów do właściwego koloru skóry. Wzmożona synteza kolagenu pobudzona rozwarstwieniem CO2 zagęszcza i uelastycznia skórę, poprawia jej wygląd i wpływa na wyrównanie struktury miejsc zmienionych.
Karboksyterapia przynosi dobre efekty w leczeniu blizn np.po cesarskim cięciu czy usunięciu wyrostka robaczkowego. Leczenie można rozpocząć po okresie około 2-3 tygodni po zagojeniu się rany.
Pełen cykl zabiegowy mający na celu redukcję rozstępów i blizn obejmuje 10 zabiegów - 1 zabieg na 7-10 dni.
To wynaleziony przez naukowca z NASA inteligentny system biocybernetyczny, który czyni możliwym proces biologicznego odmładzania tkanek.
Początkowo wykorzystywany był tylko w medycynie fizykalnej przez sławnych sportowców i gwiazdy ekranu do stymulacji procesu zdrowienia tkanki objętej chorobą lub stanem zapalnym. Podczas jego używania w medycynie zauważono, że ma bardzo korzystne działanie na wygląd miejsc poddawanych zabiegowi. Oprócz leczenia ran, kontuzji, bólu i stanów zapalnych następowało ujędrnianie mięśni, lifting zwiotczeń, poprawa naprężenia skóry i inne pozytywne reakcje. Efekty zabiegów są trwałe, podlegają jedynie naturalnym procesom starzenia i pozwalają utrzymać twarz i ciało w stanie ponadczasowo młodego wyglądu.
Mikrodermabrazja to nowoczesny zabieg dla osób pragnących poprawić wygląd i funkcjonowanie skóry oraz uporać się z różnymi problemami skórnymi w krótkim czasie. Zabieg jest doskonałą metodą leczenia blizn i rozstępów. Złuszczanie naskórka oraz zwiększenie ilości kolagenu i elastyny w skórze pobudzają regenerację uszkodzonej i popękanej skóry.
Zalecana jest do każdego rodzaju skóry, niezależnie od wieku i stopnia uszkodzenia naskórka. Wyraźnie wygładza, odświeża i regeneruje skórę, poprawia jej koloryt i elastyczność, rozjaśnia przebarwienia, spłyca zmarszczki i zwęża rozszerzone pory, redukuje rozstępy i blizny. Już jednorazowy zabieg pozwala osiągnąć bardzo dobre efekty, jednak aby trwale poprawic kondycję naskórka należy poddać się serii zabiegów. Głębokość, ilość i częstotliwość zabiegów uwarunkowana jest stanem skóry.
Roll-Cit to naturalna, fizjologiczna metoda indukcji kolagenu i elastyny w skórze. Jest częścią systemu pielęgnacyjnego Environ i znacznie zwiększa efektywność kosmeceutyków poprzez wzmocnienie penetracji zawartych w nich witamin do aktywnych warstw skóry. Pozwala na osiąganie lepszych rezultatów w odmładzaniu i kondycjonowaniu skóry oraz regeneracji uszkodzeń skóry.
Kolagen na rozstępy to coraz częściej stosowane rozwiązanie w medycynie estetycznej, ze względu na wyjątkowe właściwości tego naturalnego budulca skóry. Jego wprowadzenie poprzez iniekcję sprzyja redukcji różnych niedoskonałości, włącznie z charakterystycznymi pręgami, smugami i liniami. Problemy te mogą występować na wielu obszarach ciała, jednak zwykle pojawiają się na udach, ramionach, brzuchu, biodrach czy pośladkach.
Kiedy najlepiej zastosować kolagen na rozstępy?
Kolagen na rozstępy jest szczególnie zalecany wówczas, gdy tego rodzaju zmiany pojawią się na skórze, gdy jest ona poddana intensywnemu rozciąganiu w krótkim czasie. Dotyczy to zarówno pacjentów po nagłej utracie masy ciała, ćwiczących kulturystykę oraz przyjmujących doustne sterydy, jak i kobiet w ciąży. Sam kolagen jest naturalnie produkowany w organizmie przez fibroblasty, a jego dojrzałe włókna tworzą układ przestrzennej siatki w macierzy zewnątrzkomórkowej. Pozwalają one na utrzymanie integralności tkanek, ale ich nadmierne rozciąganie może powodować pękanie, co prowadzi do uszkodzenia skóry i pojawienia się na niej blizn, czyli rozstępów. Początkowo przybierają one czerwone lub fioletowe zabarwienie, które z czasem blaknie i stają się srebrzysto-beżowe, pozostając odporne na opalanie.
Zabieg mezoterapii kolagenowej
Mezoterapia kolagenowa polega na punktowym iniekcyjnym dostarczaniu do wybranych miejsc na skórze preparatu, który jest wstrzykiwany bezpośrednio do tkanek o określonych potrzebach. Terapia z użyciem tropokolagenu typu I pozwala na dostarczenie skórze substancji, którego strukturalna budowa jest niemal identyczna z kolagenem produkowanym przez ludzki organizm. To z kolei przekłada się na wyeliminowanie ryzyka ewentualnych powikłań. Zabiegi tropokolagenem typu I powinny być wykonywane w indywidualnie dobranych odstępach czasowych, co umożliwi bardziej optymalną stymulację tkanek oraz prawidłową odbudowę skóry pokrytej rozstępami. Oprócz samego tropokolagenu typu I, preparat iniekcyjny zawiera wiele innych substancji czynnych o pożądanych właściwościach. W przypadku rozstępów, do szczególnie cenionych składników należą przeciwutleniacze, witaminy czy związki mineralne.
2-ga okolica -60%