Przebarwienia po ciąży to jeden z problemów, z którym boryka się wiele kobiet. Jednym z najczęstszych rodzajów pigmentacji, który rozwija się w czasie ciąży jest melasma. Z powodu zwiększonego poziomu hormonów estrogenu i progesteronu zapada na nią od 15% do 50% kobiet w ciąży. Melasma pojawia się najczęściej na policzkach, nosie, brodzie, czole, szyi i nad górną wargą, a także na ramionach i plecach. Charakteryzuje się brązowymi lub niebiesko-szarymi plamami lub plamami przypominającymi piegi. Zazwyczaj ciemnieje lub rozjaśnia się z czasem, często pogarszając się latem i poprawiając zimą. W Ambasadzie Urody proponujemy zabiegi usuwające przebarwienia.
Cennik zabiegów
Leczenie zmian barwnikowych - usuwanie piegów, przebarwień posłonecznych i plam starczych
Laser IPL to najlepszy zabieg na rozjaśnienie nadmiaru brązowego pigmentu (piegi, plamy słoneczne, plamy starcze i pozapalne). Urządzenie działa na komórki zawierające nadmiar pigmentu. Jeśli brązowy pigment znajduje się w powierzchniowych warstwach skóry, następuje natychmiastowe ściemnienie przebarwień, które następnie złuszczają się w ciągu 7-14 dni. Jeśli pigment znajduje się w głębszych warstwach skóry, jak to często bywa w przypadku melasmy, początkowe ściemnienie nadmiaru pigmentu może nie wystąpić. Ponieważ nadmiar pigmentu odkłada się w różnych warstwach skóry, aby poprawić głębsze problemy z pigmentacją konieczna będzie seria zabiegów, aby dotrzeć do głębszych warstw pigmentu i uzyskać optymalne rezultaty. Nie zawsze możliwe jest wyeliminowanie wszystkich plam, jednak powszechne jest spektakularna poprawa - normalna, zdrowa skóra ze znacznie mniejszą liczbą brązowych plam.
Leczenie zmian barwnikowych - redukcja melasmy i przebarwień hormonalnych oraz przebarwień posłonecznych
Laser frakcyjny Q-Switch Nd:YAG Alma ClearLift działa poprzez dostarczanie impulsów światła o wysokiej energii przy użyciu dwóch długości fal, jednej (532 nm), która może usuwać powierzchowne zmiany, takie jak piegi i przebarwienia posłoneczne oraz drugiej (1064 nm), która jest skuteczna w przypadku głębszych zmian barwnikowych, np. przebarwień hormonalnych i melasmy. Urządzenie wywołuje w tkance efekt fotoakustyczny, dzięki czemu stymuluje komórki mechanicznie, a nie termicznie jak większość laserów. Impulsy światła rozbijają zmiany pigmentacyjne na małe cząsteczki, które są następnie usuwane przez własny układ odpornościowy organizmu.