Unikalne programy anti aging proponują kompleksową pielęgnację przeciwdziałającą oznakom starzenia skóry twarzy, szyi i dekoltu. Zabiegi przeciwstarzeniowe mają na celu przede wszystkim działanie profilaktyczne, które polega na opóźnieniu procesów starzenia się skóry i utrzymaniu jej jak najdłużej w zdrowej, pięknej kondycji. Odpowiednia kombinacja zabiegów przeciwstarzeniowych z użyciem skutecznych kosmetyków i nowoczesnych urządzeń dobranych do rodzaju i kondycji oraz problemu skóry, daje nadzwyczajne efekty.
Tak jak na wszystkie organy, proces starzenia się ma wpływ na naszą skórę. Lecz w przeciwieństwie do innych organów, na skórze zmiany te stają się z wiekiem widoczne. Pojawiają się one już pod koniec drugiej lub na początku trzeciej dekady życia. Z początku cienkie linie zaczynają tworzyć się pomiędzy nosem i ustami, wokół oczu i na czole. Jako rezultat ruchów twarzy, które są często powtarzane, tworzą się pierwsze zmarszczki mimiczne: pofałdowania od śmiechu, głębokie bruzdy na czole i kurze łapki. Z biegiem lat skóra traci swoją jędrność i elastyczność, ponieważ produkuje ona coraz mniej kolagenu i elastyny, głównych białek budujących skórę. Powoduje to osłabienie tkanki łącznej, co z kolei sprawia, że skóra traci napięcie, staje się obwisła i tworzą się głębokie zmarszczki. Ze względu na grawitację zmarszczki rozwijają się poprzecznie, co można zaobserwować w obwisłych policzkach czy opadających powiekach.
Jedną z głównych przyczyn starzenia się skóry jest zmniejszona produkcja hormonów w ciele. Hormony pobudzające sprawność fizyczną, wydajność systemu immunologicznego i regenerację komórek (m.in. testosteron, melatonina) są wytwarzane w dużych ilościach tylko do 20 roku życia. Ze względu na spadek ich poziomu w organizmie, funkcje tkanek, komórek i organów zaczynają się załamywać. Wraz z upływem lat skóra ma coraz mniejszą zdolność do odnawiania się, a czas regeneracji komórek wydłuża się nawet dwukrotnie. Ponieważ gruczoły łojowe i potowe nie pracują już tak wydajnie, zmienia się naturalny kwasowy płaszcz ochronny skóry. Skóra staje się bardziej sucha, cieńsza i w rezultacie nie może zatrzymać w sobie wystarczającej ilości wilgoci i tłuszczu.
Innym czynnikiem wpływającym na starzenie się skóry są wolne rodniki - części molekuł np. tlenu, które można znaleźć w ciele. Pod wpływem czynników zewnętrznych takich jak promieniowanie ultrafioletowe, nikotyna czy niezdrowa żywność, wolne rodniki stają się bardziej skłonne do reakcji. Oznacza to, że cały czas szukają innych substancji chemicznych, z którymi mogłyby się połączyć i zaatakować włókna kolagenowe, błony komórkowe i powłokę lipidową skóry. Wolne rodniki zmieniają dziedziczne właściwości zgromadzone w jądrze komórki tak, że jakość nowo utworzonych komórek skóry obniża się. Skóra chroni się przed tymi agresorami poprzez system enzymów tzw. anty-utleniaczy, ale od 20 roku życia te naturalne mechanizmy obronne stopniowo słabną co sprawia, że skóra nie może już dłużej sama się bronić.
Aby zachować gładkość i dobre napięcie skóry, pielęgnację anti aging najlepiej zacząć jak najwcześniej, przed 30 rokiem życia, szczególnie jeżeli często narażamy ją na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych (nadmierne opalanie, palenie papierosów).
Dzięki odpowiedniej pielęgnacji anti aging możemy również znacznie poprawić stan oraz spowolnić proces starzenia skóry dojrzałej.
Zabiegi anti aging zapewniają odpowiednie nawilżenie i odżywienie skóry, działają ochronnie oraz stabilizująco na tkanki. Wspomagają także naturalne procesy regeneracji i odnowy skóry usuwając postępujące oznaki starzenia. Bardzo ważne jest, aby pielęgnację taką dostosować do indywidualnych potrzeb skóry, to zagwarantuje nam optymalny efekt.