Grzybica paznokci jest powszechną dolegliwością, zwłaszcza u Pań aktywnie uczęszczaących na basen, chodzących w przyciasnych szpilkach czy stosujących lakiery hybrydowe w dłuższym czasie. Leczenie grzybicy paznokci najlepiej zacząć już w pierwszym jej stadium. Wśród metod leczenia grzybicy można wymienić farmakologię oraz sposoby zachowawcze, polegające na stosowaniu preparatów przeciwgrzybiczych.
Najnowszym rozwiązaniem jest laseroterapia z użyciem lasera diodowego Mediostar Next Pro. Podczas seansu z wykorzystaniem lasera infekcja grzybicza zostaje usunięta bez ryzyka wystąpienia efektów ubocznych, a sama terapia polega na naświetlaniu płytki paznokcia oraz tkanek okalających wiązką lasera.
Zabieg laserowego leczenia grzybicy paznokci polega na naświetlaniu płytki - głowica lasera nie dotyka powierzchni, tylko przesuwa się ponad nią na wysokości ok. 1-2 cm. Odpowiednio dostosowane parametry systemu oddziałują termicznie na strzępki grzyba, doprowadzając do ich zniszczenia. Procedura trwa ok. 10 minut i nie wymaga znieczulenia. Terapia jest zazwyczaj dzielona na etapy, powtarzane co ok. 2 do 6 tygodni w zależności od tempa wzrostu paznokcia. Jeżeli odrastająca płytka paznokcia nie nosi śladów bytowania grzybów, kolejny zabieg nie jest konieczny. Rezultaty leczenia paznokci u stóp są widoczne zazwyczaj po 3 miesiącach ze względu na powolny wzrost płytki.
Terapia grzybicy paznokci z użyciem lasera wymaga kilku przygotowań. Chory powinien odkazić obuwie, przez 4 tygodnie przed zabiegiem nie należy się opalać, a tydzień przed wizytą w gabinecie zaleca się odstawienie leków typu antykoagulanty, sterydy i środki fotouczulające. Można je zacząć stosować po 14 dniach po seansie z wykorzystaniem lasera. W dniu zabiegu nie wolno spożywać alkoholu, należy również zmyć wszelkie kosmetyki z powierzchni, na której będzie przeprowadzana procedura.