W języku japońskim masaż twarzy oznacza „drogę do naturalnego piękna”. Jego korzenie sięgają XV wieku, bazują na Anmie, tradycyjnym systemie masażu w Japonii. Anma oznacza nacisnąć (An) i pocierać (Ma). Anma zmniejsza napięcia, poprawia krążenie, odmładza organizm oraz pozwala osiągnąć głęboki relaks. Japoński masaż twarzy jest sposobem, aby zrównoważyć ciało i uspokoić podrażniony układ nerwowy. To głęboka terapia, która normalizuje funkcje całego organizmu. W rezultacie otrzymujemy ciało zdrowe i mocne.
Japońska technika masażu twarzy zapewnia widoczne i długotrwałe efekty, które trudno uzyskać za pomocą innych metod. Jest całkowicie naturalną i nieinwazyjną formą liftingu. Pozytywnie wpływa nie tylko na poprawę wyglądu, lecz także na dobre samopoczucie redukując stres. W przeciwieństwie do zabiegów medycyny estetycznej jest zabiegiem naturalnym i w 100 proc. bezpiecznym. Oprócz wyraźnej poprawy wyglądu skóry gwarantuje głębokie odprężenie.
Na bazie medycyny orientalnej japoński masaż twarzy wiąże się ściśle z pojęciem medycyny orientalnej, która z zasady hamuje przyczynę, a nie tylko leczy objawy powstałej choroby. Dlatego poszczególne techniki japońskiego masażu twarzy są tak opracowane, aby po czterech etapach zniwelować przyczynę problemu. Pierwszy etap japońskiego masażu twarzy to relaks, drugi oczyszczenie, podczas którego pobudzane jest krążenie. Kolejny krok to lifting, który niweluje powstałe na twarzy zmiany. Na końcu stosowane są techniki akupresurowe, które pozwalają na zrównoważenie emocji wewnętrznych i energii Qi (siły życiowej) oraz pobudzenie pracy wszystkich narządów wewnętrznych.