Japoński masaż twarzy 3D zapewnia widoczne i długotrwałe efekty, jakie trudno uzyskać za pomocą innych metod. Jest całkowicie naturalną i nieinwazyjną formą liftingu i odmłodzenia twarzy. Japoński masaż twarzy pozytywnie wpływa nie tylko na poprawę wyglądu, lecz także na dobre samopoczucie i pozbycie się skupionego stresu.
Japoński masaż twarzy 3D to pochodna Anma, który jest tradycyjnym systemem masażu w Japonii i istotną częścią starożytnych nauk masażu. Wiąże się to ściśle z pojęciem Medycyny Orientalnej w połączeniu z czterema różnymi etapami masażu:
- Japoński masaż twarzy - etap I polega na masażu dekoltu, karku i szyi. Napięcia mięśni szyi ograniczają swobodny przepływ krwi do głowy i do twarzy. Zabiegi stosowane na twarz z masażem karku poprawiają krążenie. Potrzebny jest spory przepływ krwi, aby dostarczyć odpowiednią ilość tlenu i składników odżywczych. Służy to uniknięciu zmarszczek i utrzymaniu komórek zdrowych. Masaż karku pomaga klientowi odpocząć i redukuje stres, który jest źródłem przedwczesnego starzenia się twarzy. Podczas masażu wykorzystywane są gorące ręczniki, którymi owija się twarz. Za pomocą tego rozluźniane jest całe ciało. Powoduje to absolutne odprężenie, uwalnia napięcia mięśni i mocno relaksuje.
- Japoński masaż twarzy - etap II suwanie toksyn. W tej części masażu wykorzystujemy techniki drenujące w połączeniu z akupresurą, pobudzając odpowiednie punkty na twarzy. Drenaż limfatyczny poprawia ogólny wygląd twarzy. Zmniejsza obrzęki, a także nieźle radzi sobie z cieniami i „workami” pod oczami. Lepsze ukrwienie, sprawniejsze dostarczanie tlenu i składników odżywczych do skóry i pozbywanie się toksyn mają bardzo dobry wpływ na ogólną kondycję skóry. W efekcie po zabiegu twarz wydaje się młodsza i promienna.
- Japoński masaż twarzy - etap III koncentruje się na technikach intensywnie liftingujących, które mają za zadanie poprawić elastyczność twarzy i wygładzić skórę. Skupiamy się na miejscach newralgicznych.
- Japoński masaż twarzy - etap IV - część energetyzująca. Pracujemy na punktach akupresurowych twarzy w celu zrównoważenia pracy narządów. Stymulacja punktów, przyporządkowanych odpowiednim narządom, usprawnia ich funkcjonowanie. Dlatego akupresurę można stosować do złagodzenia występujących już dolegliwości, jak również profilaktycznie, by poprawić ogólny stan zdrowia oraz pobudzenia energii życiowej.