Strona główna » Medycyna estetyczna » Leczenie łysienia » Regenera Activa

Regenera Activa - przełom w leczeniu łysienia

Regenera Activa jest zabiegiem medycyny regeneracyjnej, który pozwala nam walczyć z łysieniem i nadmiernym wypadaniem włosów. System wykorzystuje autologiczny przeszczep komórek, gdzie pacjent jest zarówno dawcą jak i biorcą.

Lecznie łysienia i nadmiernego wypadania włosów - autologiczny przeszczep komórek skóry głowy Regenera Activa

Czym jest łysienie androgenowe?

Łysienie androgenowe występuje z powodu wrażliwości mieszków włosowych na androgeny. Jest to najczęstsza przyczyna utraty włosów i występuje u 70% mężczyzn, u których zwykle występuje recesja linii włosów na skroniach (zakola) i łysina na wierzchołku. Proces ten często prowadzi do całkowitego wyłysienia.

Problem łysienia nie omija kobiet (40% kobiet w pewnym okresie ich życia) i zwykle objawia się w postaci rozproszonego przerzedzenia na szczycie głowy. Dodatkowym czynnikiem wpływającym na ten defekt u kobiet – oprócz nadmiaru androgenów – jest zaburzona proporcja żeńskich i męskich hormonów płciowych. Wypadaniu włosów u kobiet sprzyjają też otyłość, niedoczynność tarczycy i antykoncepcja hormonalna. Włosy stopniowo się osłabiają (wtedy włosy stają się coraz cieńsze i słabsze – jest to pierwszy przejaw łysienia), równocześnie znacznie skraca się faza anagenu, a wydłuża telogenu przez co włosy rosną wolniej i są krótsze.

Regenera Activa - zabieg medycyny regeneracyjnej

Medycyna regeneracyjna i jej intensywny rozwój w ostatnich latach przynosi nam nowe możliwości w regeneracji tkanek i narządów. W medycynie estetycznej do tej pory mieliśmy możliwość stosowania np. osocza bogatopłytkowego i komórek regeneracyjnych pozyskiwanych z tkanki tłuszczowej.

Przez ostatnie 10 lat zespół prof. Antonio Graziano z Uniwersytetu Medycznego w Turynie pracował nad systemem, który pozwala na regenerację konkretnych tkanek i narządów za pomocą komórek progenitorowych (prekursorowych) pozyskiwanych dokładnie z tych samych narządów i tkanek. W ten sposób powstał system Regenera Activa, który obecnie poza ortopedią i traumatologią wykorzystywany jest do leczenia łysienia typu androgenowego.

Regenera Activa - mikroprzeszczep komórek skóry głowy

Regenera Activa jest specjalnie zaprojektowanym systemem wykorzystującym autologiczny przeszczep komórek skóry. Podczas pojedynczej sesji pacjent jest zarówno dawcą jak i biorcą przeszczepu. Miejsce poddane zabiegowi stymulowane jest za pomocą komórek progenitorowych uzyskanych z miejsca pobrania przeszczepu, którym zawsze jest dokładnie ta sama tkanka, która później zostaje poddana leczeniu. Wykonując zabieg w obrębie owłosionej skóry głowy w leczeniu łysienia androgenowego materiał do mikroprzeszczepu pobieramy więc z owłosionej skóry głowy. Urządzenie Regenera Activa pozwala na odzyskanie około 80% komórek z pobranych biopsji zdolnych do regeneracji tkanek.

Jak wygląda zabieg Regenera Activa?

Zabieg Regenera Activa® jest niezwykle prosty i trwa zwykle 20-30 minut.

  • W pierwszy etapie lekarz pobierze niewielki wycinek skóry (od jednej do trzech biopsji o średnicy 2,5 mm) z okolicy karku na linii włosów. Jest to obszar, który jest najmniej podatny na łysienie androgenowe. Pobranie tak niewielkiego wycinka skóry pozwala na samoistne zagojenie się miejsca pobrania przeszczepu. Jest to proces zupełnie bezbolesny gdyż lekarz znieczuli miejsce biopsji za pomocą lidokainy.
  • W kolejnym etapie lekarz, za pomocą specjalnego urządzenia wyizoluje z pobranej od Ciebie tkanki komórki progenitorowe, (prekursorowe) komórki macierzyste i czynniki wzrostu, które mają zdolności regeneracyjne.
  • Tak przygotowana zawiesina zostanie podana w skórę Twojej głowy w okolice mieszków włosowych metodą mezoterapii igłowej aby zainicjować procesy naprawcze.

Zabieg Regenera Activa wykonuje się tylko raz w pojedynczej sesji. Nie ma konieczności wykonywania tego zabiegu w serii. Pierwsze efekty można zaobserwować już po 30-60 dniach. Jest to jednak uzależnione od indywidualnych zdolności regeneracyjnych pacjenta. Kolejny zabieg można wykonać po około dwóch, trzech latach, aby zapobiegać dalszej utracie włosów i postępom łysienia typu androgenowego.

Regenera Activa ma udowodnione działanie w przypadku łysienia adrogenowego. Dlatego przed przystąpieniem do zabiegu konieczne jest prawidłowe postawienie diagnozy. W tym celu zapraszamy na konsultacje podczas której przeprowadzone zostanie badanie dermoskopowe skóry głowy.

Cennik zabiegów:

Regenera Activa

Regenera Activa jest zabiegiem medycyny regeneracyjnej wykorzystującym autologiczny przeszczep komórek, gdzie pacjent jest zarówno dawcą jak i biorcą. Specjalnie zaprojektowany system służy do uzyskiwania zawiesiny
6000 PLN
Medical Spa Wilanów 22 253 23 23
Day Spa Wilcza 22 621 58 69