Strona główna » Medycyna estetyczna » Mezoterapia igłowa » Mezoterapia kolagenem » Tropokolagen Muscle

Tropokolagen Muscle

Utrzymanie tonusu mięśniowego, zmniejszenie napięcia mięśniowo-powięziowego i relaksacja twarzy i szyi

MD-Muscle to produkt znajdujący szczególne zastosowanie w medycynie estetycznej. Jego zadaniem jest z jednej strony poprawić tonus mięśniowy i wpłynąć na regenerację nadmiernie zwiotczałych mięśni, co jest związane z procesem starzenia, a z drugiej – zmniejszyć nadmierne napięcie mięśni. Jest to możliwe ze względu na unikalny skład preparatu. Napięcie spoczynkowe i struktura mięśnia zależą od tkanki łącznej, zbudowanej z kolagenu.

Składniki aktywne:

  • Tropokolagen typu I odpowiada za regenerację i poprawę struktury mięśnia, a także za jego metabolizm, ze względu na poprawę funkcji naczyń krwionośnych, które przebiegają w tej tkance i odżywiają mięsień. Przywrócony zostaje właściwy tonus mięśniowy.

Szczególnie widoczne jest to na szyi. Mięsień platysma (m. szeroki szyi) z wiekiem wiotczeje i pociąga za sobą zwiotczałą skórę, co niekorzystnie wpływa na wygląd. Przywrócenie właściwego napięcia spoczynkowego tego mięśnia oraz poprawa kondycji skóry i powięzi, z którymi ten mięsień jest zrośnięty, wpłynie bardzo korzystnie na wygląd szyi.

  • Bioflawonoidy to substancje pomocnicze z ekstraktu z dziurawca – hiperycyna, odpowiada za obniżenie nadmiernego napięcia mięśniowego. Kwercetyna i rutozyd wykazują silne działanie antyoksydacyjne, dzięki czemu mogą chronić kolagen przed uszkodzeniami. Mają też działanie przeciwzapalne, co przyczynia się do poprawy stanu struktur zbudowanych z tkanki łącznej oraz naczyń krwionośnych.

Czyli mamy do czynienia z poprawą funkcji mięśnia i tym samym ze zmniejszeniem nadmiernego napięcia, jeżeli takie występuje. Można to bezpiecznie stosować w iniekcjach do mięśni mimicznych twarzy, wspierając działanie toksyny botulinowej lub podawać tam, gdzie toksyny się nie podaje, np. w okolicy brody do mięśnia bródkowego, czy w okolicy kąta ust do mięśnia obniżacza kąta ust.Medical Spa Wilanów 22 253 23 23
Day Spa Wilcza 22 621 58 69