Mezoterapia nukleotydydami wskazana jest we wszystkich przypadkach, w których dochodzi do osłabienia cebulki włosa. Nukleotydy wykazały znaczną skuteczność w leczeniu łysienia androgenowego i we wszystkich przypadkach osłabienia włosów, poprawiając triofizm mieszka włosowego dzięki jego głębokiemu i ciągłemu efektowi biorestrukturyzacji.
Polinukleotydy to małe fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA, występujące we wszystkich organizmach. Są one w całości biokompatybilne z organizmem ludzkim.
Stosowanie polinukleotydów ma ukierunkowane działanie na poziomie receptorów, zmniejszając powinowactwo do androgenów, a także poprawia komórkowy profil energetyczny, a w konsekwencji wzmacnia aktywność enzymatyczną, w tym aromatozy. Ich działanie ma również znaczenie na poziomie mikrokrążenia zwiększając tworzenie się nowych mikronaczyń, poprawiając utlenianie i działanie miejscowe.
- zmniejsza powinowactwo receptorów androgenowych do androgenów (przeciwdziałanie łysieniu androgenowemu)
- zwiększa aktywność enzymu aromatazy, który przekształca androgeny w estrogeny (przeciwdziałanie łysieniu androgenowemu)
- poprawia ukrwienie skóry głowy
- działa antyoksydacyjne
- nawilża skóry głowy (wiąże wodę w skórze)
Mezoterapia nukleotydami wskazana jest we sytuacjach, w których dochodzi do osłabienia cebulki włosa:
- początkowe stadium łysienia
- łysienie androgenowe
- leczenie przed i pooperacyjne (przeszczep)
- przerzedzenie poporodowe
- przerzedzenie brwi
- przerzedzenie brody
Polinukleotydy zostały przebadane pod kątem skuteczności ich działania w leczeniu łysienia androgenowego i we wszystkich przypadkach osłabienia i wypadaniu włosów, poprawiając triofizm mieszka włosowego dzięki jego głębokiemu i ciągłemu efektowi biorestrukturyzacji.