Strona główna » Twarz » Blizny, uszkodzenia » Dermapen na blizny

Dermapen na blizny

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen to system pulsujących igieł, który wykonuje w skórze pionowe mikrootwory o głębokości od 0,5 mm do 2,5 mm (regulowana), co uruchamia naturalne procesy regeneracyjne prowadzące do remodelingu tkanki bliznowatej.  Zachodzące procesy powodują, że organizm jakby od wewnątrz wytwarza nową skórę, która zastępuje bliznę. Zabieg stosuje się w leczeniu blizn potrądzikowych, pozapalnych, pooperacyjnych, poparzeniowych oraz rozstępów.

Kwintesencją działania Dermapen® jest wykorzystanie naturalnych zdolności organizmu do samoleczenia oraz przebudowy tkanek. Zabieg polega na wykonaniu kilku tysięcy specjalnych mikronakłuć. Powstałe mikrourazy prowadzą do regeneracji skóry. Dochodzi do pobudzenia fibroblastów (poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego) oraz produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych dzięki czemu poprawia się gęstości i elastyczności skóry,  

Jednocześnie podczas zabiegu wprowadzane są preparaty o właściwościach nawilżających, odżywczych, napinających. Dzieje się tak dlatego, że dzięki zastosowaniu mikronakłuć w skórze tworzą się setki mikrokanalików, co przełamuje barierę naskórkową, umożliwiając przedostanie się składników aktywnych do głębszych warstw skóry. Podczas zabiegu mikronakłuwania absorpcja ta zwiększa się nawet 1000 razy. Dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej zapewnia dodatkową stymulację fibroblastów. 

Ilość zalecanych zabiegów Dermapen zależy od kondycji skóry. Aby osiągnąć zauważalną poprawę stanu skóry konieczne jest w większości przypadków wykonanie więcej niż jednego zabiegu. Przy bliznach zaleca się 6-8 zabiegów w odstępach 2-4 tygodni.

Cennik zabiegów:

Dermapen 4 z ampułką - blizny

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen, ze względu na intensywne działanie regenerujące, to skuteczna terapia wszelkiego rodzaju blizn, w tym pooperacyjnych, potrądzikowych i pooparzeniowych. Zabieg pobudza odbudowę
780 - 1180 PLN
Medical Spa Wilanów 22 253 23 23