Dlaczego mikronakłuwanie nanopore nazwane jest supertechnologią?
Stymulowanie mikroigłowe może spowodować wyeliminowanie tradycyjnych metod ablacyjnych takich jak dermabrazja oraz zabiegi laserowe, ponieważ jest to metoda mało inwazyjna, prawie bezbolesna, a przynosi porównywalne efekty.
Biostymulacja mikroigłowa jest zabiegiem przeciwstarzeniowym wykorzystującym igły o bardzo małej długości do odmłodzenia i poprawienia jakości i kondycji skóry. Zabieg mikronakłuwania wywołuje naturalną reakcję gojenia i tworzenia nowej skóry. Dodatkowo usuwając martwe komórki z powierzchni, powoduje lekkie złuszczanie warstwy rogowej naskórka zwiększając tym wchłanialność składników aktywnych z kosmetyków. Dzięki mikroperforacji i złuszczeniu warstwy rogowej naskórka, zwiększa się transdermalne przenikanie, dzięki czemu wzrasta wchłanianie składników odżywczych w głąb skóry. Poprzez taki sposób stymulowania skóry, zaczyna ona wytwarzać substancje utracone wraz ze wzrostem starzenia chronologicznego skóry. Taka stymulacja poprawia jakość skóry, zwiększa syntezę włókien podporowych skóry (kolagenu i elastyny), hamuje wydzielanie melaniny przyczyniając się do powstawania przebarwień oraz indukuje systemy naprawcze skóry.
Zabieg nanopore dzięki swojej nowoczesnej technologii i nadzwyczajnej budowie igieł jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Urządzenie pozwala na ustalenie na jaką głębokość mają wchodzić igły. Już od 0,15mm można nakłuć skórę. Jest to idealne rozwiązanie dla osób ze skórą wrażliwą, które mają wysoko unaczynione naczynia. Igły w urządzeniu nanopore wykonują ponad 1000 ruchów na sekundę wywołując w ten sposób elektryczność na głębokość mniejszą niż 1mm w skórze. Dzięki temu pobudzone są czynniki wzrostu do naturalnej odbudowy.
Czynniki wzrostu są to niskocząsteczkowe białka, należące do grupy cytokin, występują naturalnie w organizmie człowieka wytwarzane przez komórki skóry tj. keratynocyty i fibroblasty. Biorą udział we wzroście komórki poprzez jej stymulację do wzrostu oraz podziału. Komórki te łączą się z receptorami transbłonowymi komórek docelowych i wywołują przekazywanie sygnałów wewnątrz komórek. Te magiczne komórki są niezbędne w procesie regeneracji na poziomie naskórka i skóry właściwej.
Najbardziej popularnymi czynnikami wzrostu jest EGF, który jest naskórkowym czynnikiem wzrostu i wznawia tworzenie się nowego naskórka oraz stymuluje produkcję kolagenu. FGF, który mieści się w fibroblastach odpowiada za proces angiogenezy i blokuje proces apoptozy komórek naskórka.
Zabieg nanopore można połączyć z peelingami chemicznymi Mediderma, dobranymi odpowiednio do skóry pacjenta. Dodatkowo można zastosować specjalnie dobrane koktajle zawierające w swoim składzie składniki aktywne zamknięte w nanosomach, dzięki temu penetrują do najgłębszych warstw skóry dając lepsze efekty oraz wyżej wymienione czynniki wzrostu. Substancje te dzięki mikronakłuciom mogą głębiej dotrzeć do skóry, przyczyniając się tym do lepszych efektów pozabiegowych i utrzymaniu zdrowej i młodszej skóry.
Nanopore zalecany jest przy skórze z widocznymi zmarszczkami oraz przebarwieniami na skórze. Może być również stosowany przy każdym typie skóry, nawet przy skórze bardzo cienkiej i delikatnej.
Rekomendujemy zabiegi
Peeling kwasami + mezoterapia mikroigłowa + składniki aktywne w nanotechnologii + booster z czynnikami wzrostu
Nanozabiegi biorewitalizujące skórę z wykorzystaniem powierzchniowych peelingów, czynników wzrostu i mikronakłuć. Połączenie peelingów, czynników wzrostu i innych składników aktywnych (m.in.: kwas hialuronowy, cynk, aminokwasy, miedź, laktoferyna i witamina C) z mikronakłuciami zwiększa ich działanie i efekty zabiegu. Poprzez mikroperforację warstwy rogowej naskórka, nawet 1000-krotnie zwiększa się transdermalne przenikanie, dzięki czemu do wnętrza skóry dostarczane są potrzebne składniki odżywcze. Taka stymulacja pozwala na odbudowę skóry, zwiększa syntezę włókien podporowych skóry (kolagen, elastyna), indukuje systemy naprawcze w skórze, odmładza, regeneruje, hamuje wydzielanie melaniny, spłyca zmarszczki, poprawia jędrność i koloryt skóry.
Indywidualnie dopasowane terapie
Zabieg Nanopore Mediderma oferuje różne warianty, dostosowane do specyficznych potrzeb skóry:
- Nanozabieg odnawiający z mikronakłuciami - zabieg dla skóry z bliznami, który przyspiesza przebudowę naskórka ułatwiając proces bliznowacenia i poprawiając jakość tkanki bliznowej.
- Nanozabieg odmładzający z mikronakłuciami - zabieg dla skóry dotkniętej chronostarzeniem. Zagęszcza skórę poprzez stymulowanie syntezy kolagenu i elastyny, ujednolica jej koloryt.
- Nanozabieg antyoksydacyjny z mikronakłuciami - zabieg dla skóry z objawami fotostarzenia, który cofa i ogranicza uszkodzenia wywołane przez ekspozycję na słońce, chroni skórę przed stresem oksydacyjnym. Poprawia jakość tkanek i przywraca równowagę funkcji komórkowych.
- Nanozabieg odwrażliwiajcy z mikronakłuciami - zabieg dla skóry podrażnionej, wrażliwej, ze stanami zapalnymi. Hamuje uwalnianie cytokin prozapalnych, działa antybakteryjnie, łagodzi podrażnioną skórę i stany zapalne.
- Nanozabieg rozjaśniający z mikronakłuciami - zabieg dla skóry z hiperpigmentacją. Hamuje tworzenie melaniny ujednolicając koloryt skóry, hamuje system plazmina/plazminogen, chroni skórę przed promieniowaniem ograniczając uszkodzenia oksydacyjne.
Nanomaska – regeneracja i ukojenie w zależności od potrzeb skóry
W wybranych wariantach zabiegu Nanopore Mediderma stosowana jest specjalistyczna nanomaska regenerująca, która wzmacnia efekty mikronakłuć, stymuluje procesy odnowy komórkowej oraz zwiększa syntezę kolagenu, nawet o 86%, i elastyny, aż do 76%. Zawiera czynniki wzrostu, peptydy biomimetyczne oraz substancje łagodzące, które – dzięki nanotechnologii – docierają do głębszych warstw skóry, działając wyciszająco, przeciwzapalnie i intensywnie nawilżająco.
Dla kogo jest nanozabieg z mikronakłuciami?
Ten zabieg to inteligentne rozwiązanie pielęgnacyjne dla osób, które:
- zauważają u siebie pierwsze oznaki starzenia (zmarszczki, utrata elastyczności),
- borykają się z bliznami potrądzikowymi, pourazowymi lub pooperacyjnymi,
- zmagają się z fotouszkodzeniami i przebarwieniami,
- posiadają skórę wrażliwą, reaktywną lub atopową, która wymaga wzmocnienia i ukojenia,
- mają nierównomierny koloryt, ziemistą cerę, brak blasku,
- oczekują widocznych efektów anti-aging bez konieczności rekonwalescencji
Efekty zabiegu – co zyskujesz?
- Redukcja zmarszczek i poprawa elastyczności – skóra staje się wyraźnie gładsza i napięta
- Zwiększenie jędrności i gęstości skóry – odzyskuje młodzieńczy wygląd i sprężystość
- Rozjaśnienie przebarwień i wyrównanie kolorytu – cera nabiera jednolitego, zdrowego tonu
- Zmniejszenie widoczności blizn i porów – struktura skóry staje się bardziej jednolita
- Intensywne nawilżenie i odżywienie – skóra odzyskuje komfort i promienny wygląd
- Wygładzenie struktury skóry – powierzchnia skóry staje się bardziej miękka i regularna
- Odmłodzenie i regeneracja komórkowa – uruchomione zostają naturalne mechanizmy naprawcze
- Poprawa napięcia i naturalny efekt glow – cera wygląda świeżo i wypoczęcie
- Wzmocnienie bariery ochronnej skóry – większa odporność na czynniki zewnętrzne
- Złagodzenie stanów zapalnych i redukcja podrażnień – idealny dla cer wrażliwych i reaktywnych
Częstotliwość zabiegów z mikronakłuciami
Aby uzyskać maksymalne i trwałe efekty, rekomenduje się wykonanie serii zabiegów:
- Seria podstawowa: 3–6 zabiegów w odstępach co 2–4 tygodnie, w zależności od kondycji skóry i celu terapii
- Zabiegi podtrzymujące: co 2–3 miesiące – dla utrzymania efektu odmłodzenia i regeneracji
- Zabieg jednorazowy: możliwy jako intensywny booster przed ważnym wydarzeniem – efekty widoczne są już po pierwszej sesji
Zabieg nie wymaga znieczulenia i ma minimalny okres rekonwalescencji (zaczerwienienie ustępuje po 1–2 dniach). Może być stosowany sezonowo lub w terapiach łączonych z innymi procedurami estetycznymi.
Zaufaj sprawdzonym technologiom
Nanozabieg Nanopore Mediderma to wybór świadomego klienta, który szuka efektywności potwierdzonej naukowo, a nie chwilowych obietnic. To nie jest kolejny "kosmetyczny rytuał" – to procedura oparta na biologii komórkowej, stworzona przez dermatologów i specjalistów medycyny estetycznej.