Dlaczego nie zauważasz efektów zabiegów medycyny estetycznej? 4 najczęstsze błędy

Korzystając z zabiegów medycyny estetycznej, oczekujemy efektów i jest to zrozumiałe. Dlaczego zatem czasem ich nie widzimy? Nie ma ich, czy po prostu tego nie zauważamy? Przeczytaj, co może spowodować brak widoczności efektów zabiegów.
Słabej jakości sprzęt do zabiegów

W większości przypadków droższy i oryginalny sprzęt jest gwarancją lepszych efektów. Często jest silniejszy, bardziej skoncentrowany na efekcie, a także… bardziej bezpieczny, co jest niezwykle istotne, szczególnie przy bardziej inwazyjnych zabiegach. Na zdrowiu nie warto jest oszczędzać.

Niska jakość usług

Wybierając klinikę niezmiernie ważna jest jakość zabiegów. Zarówno sprzęt i preparaty używane do zabiegów są ważne, jak i umiejętności i wiedza specjalistów, którzy ich używają. Do Ambasady Urody często trafiają pacjenci innych klinik, którzy byli niezadowoleni z efektów i często przyczyną był gorszej jakości sprzęt lub niedotrzymanie procedur zabiegowych.

Brak pomiarów i zdjęć przed i po

Wiele z zabiegów wyzwala w organizmie procesy, które potrzebują czasu, aby osiągnąć pełnię efektu. Na przykład wszelkie zabiegi aktywujące produkcję kolagenu największy efekt dają po kilku tygodniach, ponieważ włókna kolagenowe powstają po co najmniej 10-ciu dniach, a do utworzenia pełnej struktury liftingującej skórę potrzeba kilku tygodni.

W momencie, kiedy nie robimy zdjęcia przed zabiegiem, to po zabiegu przez te kilka tygodni, widząc się codziennie w lustrze, nie zauważamy powolnych zmian w naszym organizmie. Do lepszego wyglądu też łatwo się przyzwyczajamy.

Specjaliści z Ambasady Urody w Warszawie często spotykają się u pacjentów z reakcją zaskoczenia, kiedy po uzyskaniu pełnego efektu widzą zdjęcie sprzed zabiegu.

Mamy nierealne wyobrażenia

Nawet najsilniejszy zabieg nie ujędrni już jędrnej, młodej skóry, a żaden zabieg modelujący sylwetkę nie poprawi jeszcze bardziej już idealnej sylwetki. Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę, iż im mniejszy mamy problem, tym zabieg będzie mniej widoczny. Z drugiej zaś strony zabiegi odmładzające działają znacznie dłużej zapobiegająco u osób, u których starzenie się nie zdążyło rozwinąć. Dlatego też dużo bardziej opłaca się zapobiegać niż redukować efekty starzenia.

 

Czy coś Cię w tym poradniku zaskoczyło?