Jak się przygotować do lata?
Lato nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nim wizja plaży, słońca, wyjazdów bliższych lub dalszych i… bikini. No właśnie. Jak przygotować ciało i kiedy zacząć przygotowania, aby sezon letni zacząć w pełni gotowości?
Dlaczego już teraz warto o tym pomyśleć? Po pierwsze wiosna to doskonały czas na nowy początek. Wszystko budzi się do życia i my też powinniśmy. Po drugie wiele zabiegów i procesów warto zacząć już teraz, aby zdążyć przed latem (np. terapia laserowa czy antycellulitowa).
Brzmi groźnie czy dziwnie? Jakby nie brzmiało, to jest to podstawa do dalszego działania. Zima już za nami, a razem z nią minęły święta, gorsze warunki do ruchu na świeżym powietrzu, brak słońca i inne czynniki, które niekoniecznie dobrze wpływają na nasze ciało i sylwetkę. Zacznijmy zatem od dokładnego przeglądu ciała. Co się zmieniło, co się pojawiło i co z tego jest dla nas na plus, a z czego warto jednak by było zrezygnować. Być może na udach pojawił się cellulit (a zdarza się on nawet zawodowym sportowcom! - koniecznie przeczytaj artykuł :)), a może na policzkach popękały naczynka od mrozu czy pojawiły się przebarwienia? A może wręcz przeciwnie — skóra stała się aksamitna i nawilżona, a centymetrów ubyło tam, gdzie powinno i tylko marzysz, aby twoja skóra stała się jeszcze gładsza za pomocą trwałego usunięcia owłosienia na niektórych partiach? :) Widząc siebie na co dzień, nie zauważamy pewnych nowych aspektów wyglądu, szczególnie tych, które powstają przez dłuższy czas. Dlatego też warto jest się czasem przyjrzeć sobie dokładniej.
Skoro już wiesz, co się zmieniło w Twoim organizmie, to teraz ustal, nad czym chcesz popracować. Stworzenie listy pomoże Ci w dotrzymaniu sobie słowa i sprawi, że praca nad sobą stanie się bardziej efektywna. Dodatkowo widząc kolejne odhaczone punkty na liście, poczujesz dodatkową satysfakcję i łatwiej zauważysz efekt.
Serdecznie polecamy z powstałą listą udać się do specjalisty, który doradzi, jak najskuteczniej zadziałać. Niektóre zabiegi wymagają dłuższej rekonwalescencji, a przy innych efekt pojawia się po określonym czasie. Mając ustalony plan działania, szybciej i skuteczniej osiągniesz zaplanowany sukces.
Jeżeli chcesz pozbyć się cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej, a jednocześnie na nogach pojawiły Ci się naczynka (które są pierwszym objawem niewydolności żylnej — przeczytaj tutaj), to warto ustalić, jakie zabiegi i jakie działanie wdrożyć, jako pierwsze. Po zabiegu na naczynka przez około miesiąc nie można wykonywać dużego wysiłku fizycznego, więc w tym czasie nie pójdziesz na siłownię w celu zgubienia tkanki tłuszczowej. W zamian za to możesz w tym czasie zastosować zabieg np. Onda, który trwale usuwa komórki tłuszczowe i po zakończeniu rekonwalescencji będziesz aktywnością fizyczną pracować nad już zmniejszoną tkanką tłuszczową i mniejszym cellulitem. Czy to wygląda jak dobry plan? Oczywiście!
Taki system działania pozwoli Ci na spojrzenie na łatwiejsze pokochanie siebie, bo przecież dbasz o siebie, bo siebie kochasz, prawda? A w wakacje Twoja pewność siebie pozwoli Ci na cieszenie się nimi w pełni.
Jaki masz plan na wakacje? Napisz do nas! :)
Rekomendujemy zabiegi
Bezbolesny i skuteczny sposób na zdrową, jednolitą cerę
Bezbolesny i skuteczny zabieg usuwania rumienia na twarzy polega na biostymulacji warstwy skóry właściwej i naskórka za pomocą emisji światła lasera naczyniowego. Laser do usuwania zaczerwienień działa na hemoglobinę w górnej warstwie brodawkowatej skóry właściwej, co pomaga naprawić pęknięte i cienkie naczynia włosowate.
Zabieg jest szybki i nieinwazyjny, skutecznie naprawia wszelkie uszkodzenia komórek skóry i pomaga stymulować kolagen. Pozwala pozbyć się zaczerwienień, stanów zapalnych i nadreaktywności skóry spowodowanej uszkodzeniami słonecznymi, starzeniem się, przyjmowaniem leków, genetyką lub zmianami hormonalnymi. Pozostawia skórę bez zaczerwienień, gładką i sprężystą.
Jak działa zabieg?
Zabieg opiera się na emisji światła lasera naczyniowego, które jest pochłaniane przez hemoglobinę – barwnik krwi – znajdującą się w powierzchniowych warstwach skóry właściwej. To działanie prowadzi do kontrolowanego podgrzania i zamknięcia nieprawidłowo funkcjonujących, cienkich i pękniętych naczynek krwionośnych. Jednocześnie światło lasera wywołuje efekt biostymulacji komórek skóry, poprawiając jej strukturę oraz stymulując produkcję kolagenu.
Kiedy warto skorzystać z zabiegu?
Zabieg przeznaczony jest dla osób:
- zmagających się z trwałym rumieniem skóry twarzy,
- posiadających cienkie, pękające naczynia krwionośne i skórę naczynkową,
- cierpiących na przewlekłe zaczerwienienia, nadreaktywność skóry lub okresowe stany zapalne,
- u których rumień i zaczerwienienie są efektem fotostarzenia, zmian hormonalnych, genetyki lub przyjmowania leków,
- poszukujących nieinwazyjnej metody poprawy wyglądu i kondycji skóry twarzy.
Efekty laserowego usuwania rumienia na twarzy
- Widoczne zmniejszenie lub całkowite usunięcie rumienia,
- Poprawa struktury skóry dzięki stymulacji kolagenu,
- Redukcja widocznych naczynek i pajączków,
- Wyciszenie stanów zapalnych i nadreaktywności skóry,
- Wyrównanie kolorytu oraz przywrócenie skórze zdrowego, promiennego wyglądu,
- Skóra staje się gładka, sprężysta i pozbawiona zaczerwienień.
Częstotliwość zabiegów
W zależności od nasilenia zmian oraz indywidualnych potrzeb skóry, zaleca się wykonanie:
- serii 2–4 zabiegów w odstępach co około 4 tygodnie.
Efekty są stopniowe i pogłębiają się z każdym kolejnym zabiegiem.
Zabiegi usuwania zmian naczyniowych opracowane przez firmę Palomar Medical umożliwiają nieinwazyjną alternatywę dla rozjaśniania pajączków i siatek naczyniowych bez konieczności nacięć, z minimalnym dyskomfortem i gwarantując natychmiastowy powrót do codziennej funkcjonalności.
Jak działa laser Palomar do usuwania naczynek na nogach?
Opatentowana technologia firmy Palomar stosuje impulsy światła laserowego o właściwe dobranej długości fali. Światło lasera przenika przez naskórek, docierając wyłącznie do naczyń krwionośnych i nie uszkadzając skóry. Energia świetlna jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi - hemoglobinę i zmieniana na ciepło, podnosząc temperaturę krwi. Gdy krew osiągnie wystarczająco wysoką temperaturę, koaguluje i niszczy ścianę naczynia, które po pewnym czasie jest usuwane przez organizm.
Kiedy stosować usuwanie naczynek laserem Palomar Medical?
Zabieg laserowego usuwania naczynek na nogach polecany dla osób cierpiących na zaburzenia pracy naczyń krwionośnych, począwszy od drobnych teleangiektazji nazywanych pajączkami lub popękanymi naczynkami do zmian siateczkowych i większych bordowych plamek. Niweluje zmiany obecne od narodzin oraz powstałe wraz z wiekiem pod wpływem środowiska, np. ekspozycji na słońce.
Dlaczego warto usunąć naczynka na nogach laserem Palomar Medical?
- Doskonałe rezultaty w przypadku pajączków i zmian siateczkowych
- Nieinwazyjny zabieg
- Krótki czas trwania zabiegu (mniej niż 30 minut)
- Minimalne efekty uboczne i brak okresu powrotu do pełnej funkcjonalności
- Komfortowe, dobrze tolerowane zabiegi usuwania zmian naczyniowych na nogach
Jakie efekty daje usuwanie naczynek na nagach laserem Palomar Medical?
Usuwanie naczynek na nogach laserem daje znakomite efekty w przypadku leczenia zmian naczyniowych od małych czerwonych żył do dużych obszernych naczyń żylnych nawet do koloru niebieskiego czy fioletowego. Poprawę wyglądu nóg możesz zauważyć już po pierwszym zabiegu. Często jednak, przy dużej ilości zmian naczyniowych, aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt końcowy przeprowadza się kilka sesji. Ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie, średnio 1-4. Niezbędna jest protekcja UV minimum 4 tygodnie po ostatnim zabiegu.
Najnowsza głowica zabiegowa XL „extra large” - jest to głowica z największym dostępnym okienkiem zabiegowym na rynku daje możliwość bezbolesnej i jak dotąd najszybszej pracy z laserem (obszar całych nóg 15 minut). Doskonały system chłodzenia, bazujący na ogniwie Peltier’a „zamraża” skórę do poziomu naskórka sprawiając, że komfort bezbolesnej epilacji jest na najwyższym możliwym poziomie. Dzięki specjalnie wyseparowanej, aluminiowej sondzie „ogniwo Peltier’a” umieszczonej w głowicy lasera, chłodzenie odbywa się bezpośrednio podczas zabiegu.