Piersi dla jednych są symbolem seksu i erotyki, dla innych synonimem macerzyństwa, dla wszystkich jednak są symbolem kobiecości. Ich kształt i wielkość to wynik genetycznego przekazu oraz zmian jakim podlegają podczas naszego życia - menstruacji, ciąży, karmienia, wahań wagi, menopauzy, a wreszcie naturalnego starzenia się.
Cellulit jest problemem typowo kobiecym, który powstaje w wyniku nierównomiernego odkładania się tkanki tłuszczowej, wody i produktów przemiany materii, a także wadliwie działającego układu limfatycznego.
Tkanka tłuszczowa pełni funkcję termiczną, ochronną przed urazami mechanicznymi oraz zapasową jako rezerwa energii. Najczęściej gromadzi się na brzuchu, biodrach, udach i ramionach.
Elastyczność, jędrność i sprężystość nadają skórze kolagen i elastyna - białka tworzące uporządkowaną sieć włókien. Niestety z wiekiem, zdolność organizmu do ich produkcji spada, w wyniku czego włókna te stają sie słabsze, cieńsze i bardziej kruche.
Występownie obrzęków związane jest z zatrzymywaniem dodatkowej objętosci wody w organiżmie. Problem ten najczesciej wystepuje na nogach w okolicach kostek oraz na podudziach. Do powstania obrzęków mogą prowadzić upośledzone funkcje nerek, niewydolność serca, zaburzenia hormonalne, a także alergie i reakcje zapalne.
Starzenie się skóry częściowo jest uwarunkowane genetycznie i przebiega u wszystkich ludzi jednakowo. Ogólną tendencją jest wzrastające wysuszenie skóry, zmniejszenie elastyczności i jędrności, bladość oraz osłabienie naczynek.
Blizny i rozstępy to uszkodzenia, które w mniejszym lub większym stopniu szpecą obraz skóry. Blizna to zmiana skórna tworząca się w miejscu urazu mechanicznego lub oparzenia. Powstaje z tkanki łącznej włóknistej w procesie gojenia się zastępując uszkodzoną tkankę.
W dzisiejszych czasach wszyscy żyjemy w stresie. Jeśli nie potrafimy go rozładować, przeobraża się w stan przewlekły prowadząc do powolnego wyniszczania organizmu. Zwiększa się produkcja adrenaliny, obkurczjają naczynia krwionośne.
Problem suchej skóry dotyczy 80% ludzi. Przyczyną tego problemu zazwyczaj są złe nawyki żywieniowe lub spożywanie nadmiernej ilości ostrych przypraw, brak odpowiedniej pielęnacji, nadmierne opalanie na słońcu lub w solarium, a także życie w miejskich warunkach (spaliny, chlorowana woda).