Strona główna » Medycyna estetyczna » Leczenie nadpotliwości

Leczenie nadpotliwości botoksem

Nadmierna potliwość jest częstym problemem ludzi aktywnych. Mokra dłoń czy krople potu na czole utrudniają życie osobiste i zawodowe. Toksyna botulinowa jest metodą, która daje szybki efekt i długotrwałą skuteczność oraz powoduje istotną poprawę jakości życia pacjentów dotkniętych nadpotliwością.

Przy użyciu bardzo cienkiej igły lekarz wstrzykuje małą objętość roztworu toksyny botulinowej w 10-15 miejsc oddalonych od siebie o ok. 1 cm, pokrywając równomiernie całą okolicę poddaną zabiegowi. Po wstrzyknięciu do skóry preparat blokuje działanie nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego. To zapobiega wydzielaniu przez nie potu. Blokada zakończeń nerwowych pod wpływem toksyny botulinowej utrzymuje się przez 6-12 tygodni, po których powstają nowe zakończenia nerwowe, zastępując te wcześniej zablokowane. To oznacza, że efekt leczenia utrzymuje się przez kilka miesięcy, ale w końcu zanika.

Leczenie nadpotliwości

Kiedy stosować

Przy nadmiernej lub uciążliwej nadpotliwości pach, dłoni, stóp lub twarzy.

Efekty leczenia nadpotliwości botoksem

Efekt leczenia nadpotliwości można zobaczyć już po tygodniu od zabiegu. Wydzielanie potu w okolicy zabiegowej zmniejsza się o koło 87%. Efekt utrzymuje się 6-9 miesięcy, a po jego zniknięciu można zabieg powtórzyć.

W tej kategorii proponujemy zabiegi:

od 1200 PLN
Medical Spa Wilanów 22 253 23 23
Day Spa Wilcza 22 621 58 69
od 600 PLN
Medical Spa Wilanów 22 253 23 23
Day Spa Wilcza 22 621 58 69