Podawanie kwasu hialuronowego w okolice oczu nie tylko wypełnia zmarszczki wokół oczu i zagłębienia pod oczami, ale również niweluje cienie i zasinienia w obrębie oczodołu. Ponieważ kwas hialuronowy, absorbując wodę, w naturalny sposób stopniowo zwiększa swoją objętość, zazwyczaj kilka tygodni po zabiegu efekt jest jeszcze wyraźniejszy. Dodatkowo przez pewien czas skóra stopniowo zagęszcza się, gdyż poza efektem zwiększenia objętości, kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu. Dzięki temu proces starzenia zostaje spowolniony, a efekt zagęszczenia i ujędrnienia skóry pozostanie nawet po zaniku wypełniacza w postaci zwiększenia gęstości i nawilżenia własnej tkanki.
W zależności od wskazania dobierana jest różna gęstość preparatu.
Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem naszej skóry, którego najważniejszą cechą jest utrzymanie właściwego nawilżenia skóry poprzez wiązanie wody w tkankach. Jego rola polega również na stymulacji produkcji włókien kolagenowych przez komórki skóry oraz na ochronie wszystkich elementów skóry przed niszczącym działaniem wolnych rodników.
Wraz z upływem czasu zaczyna ubywać kwasu hialuronowego w skórze, przez co staje się ona cienka, sucha, wiotka, pojawiają się zmarszczki