Medycyna estetyczna ma na celu działanie zapobiegawcze, zorientowane na profilaktykę starzenia się skóry, lub też rekonstrukcyjne, pozwalające na cofnięcie upływającego czasu i przywrócenie młodego, świeżego wyglądu. Poza problematyką starzenia medycyna estetyczna zajmuje się również korektą “niedociągnięć” natury oraz defektów estetycznych o rozmaitym podłożu, takich jak: blizny, przebarwienia, popękane naczynka, zapadnięte policzki, zbyt małe usta, cienie i worki pod oczami, miejscowa otyłość, cellulit, rozstępy i wiele innych mogących wpłynąć na dyskomfort płynący z własnego wyglądu.
Zabiegi powiększania, modelowania i nawilżania ust polecane są dla osób, które dostrzegają problem zbyt małych lub asymetrycznych ust. Także z wiekiem usta tracą naturalny kwas hialuronowy, co powoduje pojawienie się pierwszych zmarszczek, wysuszenie, utratę jędrności i zmniejszenie objętości warg.
Mezoterapia igłowa to wykorzystywana od lat w medycynie estetycznej doskonała metoda profilaktyki starzenia się skóry, oddalająca moment pojawienia się zmarszczek. Jest również niezbędnym zabiegiem będącym uzupełnieniem przy stosowaniu wypełniaczy, botoksu i laserów lub pierwszym krokiem w poprawianiu wyglądu i kondycji skóry, jej odmłodzenia i rewitalizacji.
Mezoterapia igłowa głęboka preparatami skin boosters o wysokiej zawartości kwasu hialuronowego dogłębnie rewitalizuje skórę zarówno na powierzchni, jak i w jej najgłębszych strukturach.
Jednym z najlepszych sposobów na usuwanie zmarszczek i modelowanie kształtu twarzy są iniekcje preparatami bezpiecznie wypełniającymi tkanki: hydroksyapatytem wapnia i kwasem hialuronowym o różnej gęstości, w zależności od wskazań i obszaru zabiegu.
Toksyna skutecznie usuwa zmarszczki mimiczne twarzy, kurze łapki, zmarszczki między brwiami i poprzeczne czoła, zmarszczki palacza nad górną wargą. Daje również efekt uniesienia kącików ust, linii brwi i czoła, podniesienie opadających powiek.
Zmarszczki będące objawem najczęściej kojarzonym z procesem starzenia się, nie są jedynym elementem powodującym, że twarz nie wygląda już tak młodo. Duże znaczenie ma również objętość i kontur twarzy, który zmienia się z upływem lat na skutek powolnego zaniku tkanek podskórnych niektórych partii twarzy.
W młodej skórze włókna kolagenu są sprężyste i skręcone, a organizm produkuje ich pod dostatkiem w dynamicznie przebiegającym procesie neokolagenezy. Z wiekiem „sprężyny” kolagenu rozkręcają się, pękają, zmieniają się ich właściwości fizykochemiczne.
Metoda CGF to najnowsza i najbezpieczniejsza terapia z zakresu medycyny regeneracyjnej wykorzystująca komórki macierzyste i czynniki wzrostu pozyskiwane z krwi pacjenta. Fenomenem komórek macierzystych jest zdolność do samoodnawiania i różnicowania w dowolne komórki, dzięki czemu mogą zastępować obumierające komórki nowymi.
Osocze bogatopłytkowe to innowacyjny program biostymulacji komórek skóry dający długotrwałe efekty jej regeneracji i rewitalizacji. Polega na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego PRP z własnej krwi pacjenta, a następnie podaniu go w skórę za pomocą iniekcji. Zabieg zwiększa napięcie, elastyczność, gęstość i nawilżenie skóry, spłyca drobne zmarszczki.
Starzenie się skóry wynika m.in. z uszkodzenia włókien kolagenowych i elastycznych oraz zaniku kwasu hialuronowego w tkankach. W wyniku niszczenia rusztowania stworzonego przez kolagen i elastynę skóra twarzy wiotczeje i osuwa się w dół.
Lipofiling, czyli autogenny przeszczep tłuszczu, opiera się na wykorzystaniu własnej tkanki tłuszczowej do liftingu i modelowania twarzy, likwidacji cieni pod oczami, korekcji zmarszczek i zapadnięć skóry oraz uzupełniania ubytków w skórze.
Zdrowe, gęste włosy dodają urody, budują poczucie wartości i świadczą o naszym stanie zdrowia. Ich nadmierna utrata jest problemem mężczyzn i kobiet. Polecamy najskuteczniejsze zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i regeneracyjnej znacznie poprawiające kondycję włośow i cebulek włosowych.
Lipoliza iniekcyjna (intralipoterapia) to nieoperacyjna metoda usuwania miejscowych otłuszczeń ciała. Pozwala na usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej w miejscach gdzie trudno jest się jej pozbyć za pomocą diety czy aktywności fizycznej i jest propozycją dla pacjentów, którzy chcą modelować swoją sylwetkę.
Peelingi lekarskie stosuje się do poprawy wyglądu i jakości skóry oraz aby zapobiegać jej starzeniu. Stosowane są w przypadku zmarszczek i nierówności skóry oraz różnych problemów skórnych: skóry łojotokowej, trądzikowej, ze zmianami potrądzikowymi, bliznami i przebarwieniami.
Roll-Cit to naturalna, fizjologiczna metoda indukcji kolagenu i elastyny w skórze. Jest częścią systemu pielęgnacyjnego Environ i znacznie zwiększa efektywność kosmeceutyków poprzez wzmocnienie penetracji zawartych w nich witamin do aktywnych warstw skóry. Pozwala na osiąganie lepszych rezultatów w odmładzaniu i kondycjonowaniu skóry oraz regeneracji uszkodzeń skóry.
Wraz z wiekiem nasza skóra starzeje się, a zmiany te obejmują także okolice intymne. Pomimo tego, że zmiany te nie są znaczne, dla wielu kobiet stanowią duży dyskomfort w życiu seksualnym.
Nadmierna potliwość jest częstym problemem ludzi aktywnych. Mokra dłoń czy krople potu na czole utrudniają życie osobiste i zawodowe. Toksyna botulinowa jest metodą, która daje szybki efekt i długotrwałą skuteczność oraz powoduje istotną poprawę jakości życia pacjentów dotkniętych nadpotliwością.
Bruksizm należy do dolegliwości z dziedziny chorób parasomii, związanych z zaburzeniami snu. Objawia się najczęściej w nocy, choć może również występować w ciągu dnia. Chorzy to z reguły osoby z nadwrażliwością na stres, u których zdiagnozowano podwyższone napięcie nerwowe. Bruksizm wiąże się także z wadami zgryzu i zwiększonym napięciem lub zaburzeniami w mięśniach żucia.
Jest to metoda leczenia zimnem, polegająca na miejscowym, silnym zamrożeniu tkanki za pomocą tzw. "śniegu" podtlenku azotu lub ciekłego azotu. Po zamrożeniu zniszczone tkanki ulegają samoistnej demarkacji, a tkanka ulega prawidłowej odbudowie, bez zwłóknień lub ubytków.
Celem skleroterapii jest trwałe zlikwidowanie przepływu krwi w żylakach poprzez wstrzykiwanie do nich substancji zamykających naczynia (obliterujących). Powoduje to ściągnięcie i zbielenie poszerzonych naczyń i drobnych żylaków.